Toronto. Coraz dłuższa lista nieobecnych

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennis-tourtalk.com, foto: AFP

Nie tylko Rogera Federera nie zobaczą kibice, którzy w tym roku odwiedzą Rexall Centre w czasie Canadian Open. Oprócz Szwajcara na liście nieobecnych jest czterech tenisistów z czołówki.

Wśród tych, których w tym roku zabraknie w stolicy Kanady, jest reprezentant gospodarzy. Milos Raonic w 2013 roku dotarł do finału imprezy rozgrywanej w Toronto. Jednak już teraz wiadomo, że w tym roku nie powtórzy osiągniętego przed ośmioma laty wyniku.

– Z ogromnym bólem serca przyszło mi podjąć decyzję o wycofaniu się z tegorocznej edycji National Bank Open. Gra przed własną publicznością to zawsze niesamowite przeżycie dla mnie. Jednak moja obecna sytuacja zdrowotna sprawiła, że musiałem się wycofać – oznajmił Milos Raonic.

Innym nieobecnym będzie mistrz imprezy z 2017 roku, Alexander Zverev. Niemiec ma za sobą bardzo intensywny okres, zakończony zdobyciem złotego medalu olimpijskiego. I właśnie to podał jako jeden z powód rezygnacji z tegorocznego występu na kanadyjskich kortach.

– Z przykrością muszę poinformować o rezygnacji z występu w tegorocznej edycji National Bank Open w Toronto. Ostatnie tygodnie były dla mnie niezwykle intensywne. A do tego bardzo udane, o czym świadczy złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To wszystko sprawia, że potrzebuje odpoczynku, aby odpowiednio zaprezentować się w dalszej części sezonu na amerykańskich kortach, którego zwieńczeniem będzie występ na US Open – możemy przeczytać w oświadczeniu niemieckiego tenisisty.

– Oczywiście to dla nas rozczarowujące, że Milos, Alexander, Roger, Matteo i Pablo  nie przybędą w tym roku na nasz turniej. Jednak w pełni rozumiemy ich decyzję i wierzymy, że zobaczymy się ponownie za dwa lata – odniósł się do listy nieobecnych Karl Hale, dyrektor turnieju w Toronto.

W miejsce wymienionych w drabince turnieju głównego pojawią się John Millman, Sebastian Korda, Jan-Lennard Struff, Lloyd Harris i Benoit Paire.