Toronto: Djoković i Gasquet w finale

/ Michał Jaśniewicz, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Novak Djoković i Richard Gasquet wystąpią w finale turnieju Rogers Cup w Toronto. Wicelider rankingu pokonał rodaka i przyjaciela Janko Tipsarevicia 6:4, 6:1; zaś Francuz wygrał z Johnem Isnerem 7:6(3), 6:3.

Pod nieobecność swoich największych rywali Djoković pewnie zmierza po obronę tytułu w Kanadzie. Mecz dwóch Serbów, kilkukrotnie przerywany przez opady deszczu, był bardziej wyrównany niż na to wskazuje wyniki i trwał godzinę oraz trzy kwadranse.

Dziewiąty w rankingu Tipsarević nie zdołał wykorzystać w meczu żadnej z aż siedmiu okazji na przełamanie. Djoković miał o jednego break pointa mniej, ale w wykorzystał trzy z tych szans. Dla wicelidera rankingu był to udany rewanż za porażkę z Tipsareviciem w ćwierćfinale turnieju w Madrycie. Łącznie był to ich ósmy pojedynek i piąte zwycięstwo Djokovicia.

To naprawdę mogło się potoczyć w różne strony, szczególnie pierwszy set, który kilkukrotnie był przerywany przez deszcz; bardzo ważny dla nas obu był dobry początek przy wznowieniach gry. Można było wyczuć sporo napięcia w naszej grze, obaj szukaliśmy na korcie właściwego rytmu – przynał Djoković.

Swój najlepszy wynik w sezonie osiągnął Richard Gasquet, który w półfinale Rogers Cup pokonał Johna Isnera 7:6(3), 6:3. 26-letni Francuz tylko raz zdołał przełamać serwis amerykańskiego „wieżowca”, ale przez cały mecz bardzo pewnie utrzymywał własne podanie.

Kluczem w tym spotkaniu było dobrze returnować i tak też robiłem. Starałem się odbierać serwis za każdym razem i zmuszać go do gry – zdradził Gasquet. – Potem lubiłem cofnąć się do defensywy. Oczywiście bardzo ważny był tie break i wyszedł on mi. Zagrałem niesamowicie w tie breaku, po którym poczułem się świetnie.


Wyniki

Półfinały singla:
Novak Djoković (Serbia, 1) – Janko Tipsarević (Serbia, 5) 6:4, 6:1
Richard Gasquet (Francja, 14) – John Isner (USA, 8) 7:6(3), 6:3

Ćwierćfinał debla:
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 8) – M. Mirnyj, D. Nestor (Białoruś, Kanada, 1) 6:4, 6:4