Toronto. Halep zatrzymała rewelacyjną Brazylijkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Simona Halep po raz trzeci w karierze zwyciężyła w National Bank Open presented by Rogers. W finale Rumunka w trzech setach pokonała Beatriz Haddad Maię.

W mecz zdecydowanie lepiej weszła tenisistka z Ameryki Południowej, która zdobyła przełamanie już w drugim gemie, w czym z pewnością pomogły jej podwójne błędy serwisowe popełnione przez Rumunkę. Była liderka światowego rankingu mogła błyskawicznie odrobić stratę, ale nie wykorzystała dwóch „breakpointów’. Od stanu 0:3 z każdym kolejnym gemem 30-latka urodzona w Konstancy grała jednak coraz lepiej. Świetnie poruszała się po korcie i kontrowała mocne uderzenie rywalki. Z kolei Haddad Maia coraz częściej się spieszyła i atakowała z nieprzygotowanych pozycji. Podopieczna Patricka Mouratoglou wygrała sześć gemów z rzędu i objęła prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej partii Halep uciekła trochę koncentracja. Waleczna Brazylijka błyskawicznie to zauważyła, podniosła poziom swojej gry i odskoczyła na prowadzenie 4:0. Leworęczna tenisistka wypracowanej przewagi tym razem już nie wypuściła i szybko doprowadziła do wyrównania w meczu.

Na początku decydującej odsłony spotkania rumuńska tenisistka starała się trochę wydłużyć piłkę i odepchnąć agresywnie grającą rywalkę od linii końcowej. Przyniosło to efekt w postaci przełamania na 2:0. Haddad Maia błyskawicznie odrobiła stratę przełamania, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania i tablicy pojawił się rezultat 4:1 dla dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej. Wypracowanej przewagi bardziej doświadczona z tenisistek nie zamierzała już wypuszczać z rąk. W dziewiątym gemie Halep wykorzystała atut własnego podania i po 2 godzinach i 16 minutach walki zakończyła spotkanie wygrywającym serwisem.

W niedzielę Simona Halep zdobyła 24. tytuł w karierze, dzięki czemu awansuje na 6. miejsce w światowym rankingu. Beatriz Haddad Maia, która debiutowała w tym roku w kanadyjskich zawodach, od poniedziałku będzie szesnastą rakietą świata.


Wyniki

Finał singla

Simona Halep (Rumunia, 15) – Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 6:3 2:6 6:3