Toronto. Hubert Hurkacz postraszył wicelidera rankingu ATP

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew pokonał Huberta Hurkacza i awansował do półfinału turnieju rangi ATP Masters 1000 w Toronto. Jednak niewiele brakowało, a to Polak odniósłby drugie w tym roku zwycięstwo nad urodzonym w Moskwie tenisistą.

Tylko jeden pojedynek rozegrał na kanadyjskiej ziemi najlepszy polski tenisista, nim stanął do walki o półfinał imprezy w Kraju Klonowego Liścia. W pierwszej rundzie Hurkacz miał wolny los, z kolei w drugiej pojedynek walkowerem oddał Kei Nishikori. Jednak w 1/8 finału wrocławianin zdołał się „rozgrzać”, bo potrzebował trzech setów, by pokonać Nikołoza Basilaszwilego. W piątkową noc w Polsce również na pełnym dystansie nasz tenisista walczył z turniejową „jedynką” i  był naprawdę blisko zwycięstwa. A tym samym powtórzenia wyniku z lipca. Wtedy to na Wimbledonie Hurkacz w 1/8 finału odprawił Miedwiediewa. Tym razem rywal wziął rewanż.

– W kontekście całego meczu według mnie Hubert był lepszym zawodnikiem. Jednak taki jest tenis. W kluczowych momentach udało mi się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – podsumował wydarzenia na korcie najwyżej rozstawiony zawodnik imprezy w Toronto.

Początek pierwszego seta był rozgrywany gem za gem. Od stanu 3:2 Hurkacz jednak przejął inicjatywę i przełamując dwukrotnie podanie rywala, objął prowadzenie w całym meczu. Dwie kolejne partie były niezwykle wyrównane. W drugiej odsłonie żaden z zawodników nie stracił podania, i losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break, którego wygrał lider rankingu, W decydującym secie sytuacja była podobna jak w poprzednim. Kibice również nie doczekali się przełamania serwisu i doszło do kolejnej „dogrywki”. Kluczowym dla jej losów był szósty punkt, w którym Miedwiediew przełamał Hurkacza, a następnie „dowiózł” przewagę do końca.

Wygrywając z Polakiem, Rosjanin zachowal szansę na trzeci tytuł mistrzowski w tym sezonie. Poprzednio nie miał sobie równych na Majorce oraz w Marsylii. Kolejnym rywalem Miedwiediewa będzie John Isner, który w dwóch setach odprawił Gaela Monfilsa.