Toronto. Karacew ponownie zatrzymał Kubota

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zakończyli udział w kanadyjskim Mastersie na drugiej rundzie. Lepsi od Polaka i Brazylijczyka okazali się Asłan Karacew i Duszan Lajović. Rosjanin i Serb zwyciężyli 6:4, 6:4.

Drugi raz w ciągu dwóch tygodni Łukasz Kubot musiał uznać wyższość Asłana Karacewa. Najpierw Rosjanin i Jelena Wiesnina okazali się lepsi od lubianina i Igi Świątek w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich, a teraz Karacew i Lajović wyeliminowali z turnieju w Toronto Kubota i Melo.

Polsko-brazylijski duet rozpoczął rywalizację w kanadyjskim Mastersie od zwycięstwa nad Hubertem Hurkaczem i Jannikiem Sinnerem. W walce o ćwierćfinał imprezy byli faworytami starcia z Rosjaninem i Serbem, którzy rozgrywają wspólnie pierwszy turniej. Po niżej notowanych rywalach nie było jednak widać braku doświadczenia we wspólnej grze.

Spotkanie od początku było wyrównane, ale to Karacew i Lajović mieli więcej szans na przełamanie. Jedna z nich udało im się wykorzystać w siódmym gemie, a następnie wyszli na prowadzenie 5:3, choć Kubot i Melo mogli zdobyć powrotnego breaka. Tak się jednak nie stało i rosyjsko-serbski duet doprowadził do zakończenia partii otwarcia na swoją korzyść, 6:4.

Druga odsłona miała podobny przebieg. W pierwszych czterech gemach toczyła się zacięta walka i każdy z tych gemów musiał być rozstrzygnięty w decydującym punkcie. Żadnej z par nie udało się jednak odebrać serwisu przeciwników. Wyrównana gra trwała przez cały set, ale ponownie to niżej notowani tenisiści jako pierwsi zapisali breaka na swoje konto. Kubot został przełamany w dziewiątym gemie, a w następnym Rosjanin i Serb dokończyli dzieła, awansując tym samym do ćwierćfinału National Bank Open 2021 po 78 minutach gry.

Kolejnymi rywalami Karacewa i Lajovicia będą rozstawieni z „czwórką” Kevin Krawietz i Horia Tecau.

Druga runda debla:

Asłan Karacew, Duszan Lajović (Rosja, Serbia) – Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 5) 6:4, 6:4