Toronto. Kubot górą w starciu z Hurkaczem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozstrzygnęli mecz z Hubertem Hurkaczem i Jannikiem Sinnerem na swoją korzyść. W obu setach to polsko-włoski duet jako pierwszy obejmował jednak prowadzenie z przewagą przełamania.

W pierwszej partii wtorkowego starcia z udziałem dwóch polskich tenisistów doszło do niespodziewanego zwrotu akcji. Hurkacz i Sinner błyskawicznie objęli komfortowe prowadzenie i przy stanie 5:2 i serwisie Łukasza Kubota mieli cztery piłki setowe. Nie wykorzystali jednak żadnej z nich i od tego momentu nie zdołali wygrać w tej odsłonie już ani jednego gema.

Drugi set również rozpoczął się od szans na przełamanie dla polsko-włoskiej pary przy serwisie Kubota w czwartym gemie, lecz doświadczony duet ponownie wyszedł z sytuacji zagrożenia. Do stanu 7:5, 3:2 Kubot i Melo obronili aż siedem z ośmiu break pointów. Hurkacz i Sinner wykorzystali jednak jedną z szans, która pojawiła się przy podaniu Brazylijczyka i ponownie jako pierwsi objęli prowadzenie. Ten stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo kilka minut później doszło do odrobienia strat i wyrównania stanu na 4:4. Dalszy przebieg tej odsłony przypominał zdarzenia z pierwszej części meczu. Singlowi finaliści tegorocznej edycji Miami Open do końca spotkania nie zdobyli już bowiem ani jednego gema.

W drugiej rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzą się z Asłanem Karacewem i Duszanem Lajoviciem.

Pierwsza runda debla

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 5) – Hubert Hurkacz, Jannik Sinner (Polska, Włochy) 7:5, 6:4