Toronto. Kyrgios gorszy od Opelki, pewne zwycięstwo Bublika

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Nick Kyrgios przegrał już w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP Masters 1000 w Toronto. Jego pogromcą został Reilly Opelka, który wygrał trzysetowy bój. W innym ciekawym starciu Alexander Bublik pokonał w dwóch partiach Daniela Evansa.

Kyrgios dobrze rozpoczął pojedynek z Opelką. Wygrał partię otwarcia 6:4, jednak w kolejnych setach okazał się gorszy, pomimo bardzo wyrównanej walki. Australijczyk może żałować zwłaszcza drugiego seta, w którym przegrał tiebreaka. Dotrzymywał kroku swojemu rywalowi do stanu 4-4, a od tego momentu kolejne trzy punkty trafiły na konto Amerykanina. Opelka wygrał także trzeciego seta, a co za tym idzie cały mecz 4:6, 7:6(4), 6:4.

Po solidnym występie w drugiej rundzie zameldował się także Alexander Bublik, który pokonał w dwóch setach 6:4, 6:4 Daniela Evansa. Kazach był niezwykle skuteczny przy swoim pierwszym podaniu i to właśnie był jego najmocniejszy element w grze. W następnej rundzie poziom trudności znacząco wzrośnie, gdyż czeka go starcie z rozstawionym z „jedynką” Daniiłem Miedwiediewem.

Swoje pojedynki wygrali także John Millman i Tommy Paul. Pokonali oni kolejno Ricardasa Berankisa oraz Vaska Pospisila. Do drugiej rundy awansował także pogromca Rafaela Nadala z Waszyngtonu Lloyd Harris po bezproblemowym zwycięstwie nad reprezentantem gospodarzy Braydenem Schnurem.

Reilly Opelka (USA) – Nick Kyrgios (Australia, WC) 4:6, 7:6(4), 6:4

Alexander Bublik (Kazachstan) – Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:4, 6:4

Lloyd Harris (RPA) – Brayden Schnur (Kanada, Q) 6:3, 6:2

John Millman (Australia) – Ricardas Berankis (Litwa, Q) 6:3, 7:6(4)

Tommy Paul (USA, Q) – Vasek Pospisil (Kanada, WC) 6:7(5), 6:2, 6:3