Toronto. Lincer odwróciła losy meczu z Serbką

/ Peter Figura , źródło: Korespondencja z Toronto, foto: Peter Figura

Olivia Lincer  udanie rozpoczęła udział w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka awansowała do drugiej rundy po zwycięstwie nad Katariną Kozarow z Serbii 3:6, 6:3, 6:3. W zawodach udział bierze również Kanadyjka polskiego pochodzenia, Martyna Ostrzygalo. 

Spotkanie, które trwało 2 godziny i 45 minut lepiej rozpoczęła Serbka. Tenisistka sklasyfikowana na 486. miejscu grała bardzo regularnie i popełniają mniej błędów, dzięki czemu wygrała zdecydowanie pierwszego seta 6:3, obejmując również prowadzenie 2:1 w drugiej partii. Kozarow miała jeszcze przewagę na 3:1, ale to właśnie od tego momentu Lincer podniosła znacznie poziom swojej gry. Coraz bardziej urozmaiconą gra doprowadziła do tego, że rywalka zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Nasza reprezentantka wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów i doprowadziła do wyrównania w meczu.  Lincer w trzecim secie od początku grała bardzo pewnie. Wyszła na prowadzenie 3:1 i już do końca nie pozwoliła dogonić się przeciwniczce i odniosła zwycięstwo.  W meczu o ćwierćfinał Licner spotka się z rozstawiona z numerem 5 Japonka Himeno Sakatsume (276 WTA).

Do drugiej rundy w Toronto awansowała również Martyna Ostrzygalo. Kanadyjka o polskich korzeniach po półtoragodzinnym meczu pokonała Amerykankę Marę Schmidt 6:3, 6:0.  Dla tenisistki, która w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Kanady do 18 lat, to bardzo cenne zwycięstwo. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych jest sklasyfikowana prawie trzysta miejsc wyżej niż Ostrzygało. W walce o ćwierćfinał  przeciwniczką Ostrzygalo będzie albo turniejowa „ósemka” Czeszka Gabriela Knutson albo Kanadyjka Stacey Fung

Wyniki

Pierwsza runda singla

Olivia Lincer (Polska) – Katarina Kozarow (Serbia) 3:6 6:3 6:3