Toronto. Piorunujący rewanż Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Urszula Radwańska awansowała do najlepszej ósemki turnieju rangi ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. Polka poszła za ciosem i po wyeliminowaniu turniejowej „trójki” Louisy Chirico, w czwartek okazała się lepsza od Sarah Beth Grey.

Krakowianka z Brytyjką rywalizowała kilka dni temu w kanadyjskim Saguenay i wtedy lepsza w trzech setach okazała się  rywalka. Reprezentantka Biało-Czerwonych w imponującym stylu wykorzystała szansę do rewanżu. W pierwszej partii była bezwzględna dla przeciwniczki i nie oddała jej ani jednego gema. Radwańska dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i szybko odskoczyła na 4:1 z podwójnym przełamaniem. Zawodniczka z Wielkiej Brytanii zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale na więcej młodsza z sióstr Radwańskich już jej nie pozwoliła i po godzinie i 25 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W ćwierćfinale kanadyjskich zawodów mogło dojść do polskiego pojedynku. O miejsce w najlepszej ósemce turnieju walczyła bowiem również Olivia Lincer. Polka juniorska w dwóch setach przegrała z Robin Montgomery. Spotkanie lepiej rozpoczęła Amerykanka, która wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka Biało-Czerwonych zdołała odrobić stratę jednego „breaka” i do końca walczyła o to, żeby zniwelować wszystkie straty, ale doświadczona przeciwniczka nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa w tej części meczu.

W drugiej partii przewaga Montgomery była już wyraźniejsza. Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych ponownie odskoczyła na 4:1 z podwójnym przełamaniem. Polka zdołała odrobić stratę jednego, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania. Po godzinie i 21 minutach gry młodsza rodaczka sióstr Williams wykorzystała atut własnego podania i zakończyła spotkanie.

W piątek Urszula Radwańska spróbuje zrewanżować się Robin Montgomery za tegoroczną porażkę w Nottingham.


Wyniki

Druga runda singla

Urszula Radwańska (Polka, Q) – Sarah Beth Grey (Wlk. Brytania) 6:0 6:2

Robin Mongomery (USA) – Olivia Lincer (Polska, LL) 6:4 6:2