Toronto. Radwańska pomściła młodszą koleżankę i zameldowała się w półfinale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Urszula Radwańska awansowała do najlepszej czwórki turnieju rangi ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. W piątek krakowianka pomściła Olivię Lincer i pokonała Robin Montgomery.

W pierwszej partii walka była bardzo wyrównana. Reprezentantka Polski zdobyła przełamanie na 4:3, ale rywalka błyskawicznie odrobiła stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazała się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Amerykanka prowadziła 4:2 przy pierwszej zmianie stron, ale od tego momentu punkty zdobywała już tylko młodsza z sióstr Radwańskich i to ona objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania reprezentantka Stanów Zjednoczonych dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale Polka za każdym razem odrabiała stratę. Od stanu 2:4 nie straciła już ani jednego gema i po godzinie i 53 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O miejsce w finale Urszula Radwańska zagra z rozstawioną z numerem 1 Sujeong Jang. Dzięki punktom zdobytym w Toronto krakowianka wróci do Top 400 światowego rankingu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Urszula Radwańska (Polka, Q) – Robin Montgomery (USA) 7:6(4) 6:4