Toronto. Rafael Nadal wycofał się z turnieju

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Rafael Nadal podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywanej w tym tygodniu imprezy rangi ATP Masters 1000 w Toronto. Hiszpan wciąż zmaga się z kontuzją lewej stopy.

Wiadomość od Hiszpana została opublikowana na mediach społecznościowych turnieju. – Bardzo mi przykro, że nie będę mógł rywalizować w tym roku w Toronto. Moja stopa nie jest na to gotowa. Źle mi z tym, lecz przyjechałem tu i próbowałem. Jak wiecie, kocham to wydarzenie, mam wspaniałe wspomnienia z poprzednich lat. Mam nadzieję, że za dwa lata tu wrócę – powiedział pięciokrotny triumfator turnieju.

Uraz stopy daje się we znaki Hiszpanowi już od kilku miesięcy. Dwudziestokrotny mistrz imprez wielkoszlemowych zmuszony był między innymi do wycofania się z Wimbledonu oraz Igrzysk Olimpijskich. – Muszę wrócić i znaleźć sposób na polepszenie sytuacji. Ostatecznie najważniejsze dla mnie jest to, aby cieszyć się z gry w tenisa. Dzisiaj, z tym bólem, nie jestem do tego zdolny i nie wierzę, że mam szansę walczyć teraz o cele, o które chcę walczyć – zdradził Nadal.

Tenisista z Majorki był w Toronto rozstawiony z numerem „2”. Jego miejsce w drabince zajmie inny Hiszpan, Feliciano Lopez. 39-latek zmierzy się w drugiej rundzie z Lloydem Harrisem.