Toronto. Rozstawione tenisistki zatrzymały Lincer i Kanadyjkę polskiego pochodzenia

/ Petera Figura , źródło: Korespondencja z Toronto, foto: Peter Figura

W drugiej rundzie imprezy ITF rywalizowały Olivia Lincer i Kanadyjka polskiego pochodzenia Martyną Ostrzygalo. Niestety żadnej z nich nie udało się awansować ćwierćfinału. 

Obie zawodniczki miały dość pechowe losowania i trafiły na rozstawione przeciwniczki, ale które w ostatnich tygodniach osiągnęły życiówki rankingi.
Reprezentantka Biało-Czerwonych przegrała z rozstawiona z numerem 5 Himeno Sakatsume 2:6, 1:6. Japonka jest obecnie sklasyfikowana blisko 300 miejsc wyżej od 18-letniej Polki. Lincer do końca starała odwrócić losy meczu. Nie była jednak w stanie zagrozić tenisistce z Kraju Kwitnącej Wiśni, która była zdecydowanie skuteczniejsza w wymianach z głębi.
Z kolei Ostrzygało za przeciwniczkę miała rozstawioną z numerem 8  Czeszkę Gabrielę Knutson, która nie tylko sklasyfikowana jest niemal o 600. miejsc wyżej, ale ostatnio prezentuje bardzo wysoka formę. Dotarła finału turnieju ITF W60 w Georgii. Knutson pokonała reprezentantkę gospodarzy 6:4, 6:2.
Pomimo porażek Lincer i Ostrzygało mogę uważać start w Toronto za udany. W pierwszej rundzie zwyciężyła z zawodniczkami wyżej sklasyfikowanymi, a w meczach o awans do ćwierćfinału uległy rozstawionym przeciwniczkom po dobrych meczach, dzięki czemu zdobyły cenne doświadczenie.

Wyniki

Druga runda singla

Himeno Sakatsume (Japonia, 5) – Olivia Lincer (Polska) 6:1 6:2

Gabriela Knutson (Czechy, 8) – Martyna Ostrzygalo (Kanada) 6:4 6:2