Toronto. Serena Williams na kursie Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek poznała potencjalne rywalki w imprezie rangi WTA 1000 na kortach twardych w Toronto. Liderka rankingu WTA zmagania rozpocznie od drugiej rundy.

Po występie na mączce w Warszawie raszynianka szybko przeniosła się za Ocean i już w nadchodzącym tygodniu rozpocznie pierwszy z turniejów US Open Series. W Kraju Klonowego Liścia Polka została najwyżej rozstawiona i w pierwszej rundzie ma wolny los. W meczu drugiej rundy przyjdzie jej się zmierzyć ze zwyciężczynią meczu między Weroniką Kudermietową i Shelby Rogers. Amerykanka to podopieczna byłego trenera Igi Świątek, Piotra Sierzputowskiego. W przypadku awansu do trzeciej rundy nasza tenisistki może zagrać z Beatrize Haddad Maią, Martiną Trevisan lub Leylah Fernandez. Z kolei w 1/4 finału dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa może skrzyżować rakietę z 23-krotną mistrzynią najważniejszych imprez w sezonie, czyli z Sereną Williams. Oprócz Amerykanki potencjalnymi rywalkami Polki na tym etapie są: Belinda Bencic, Garbine Muguruza, Naomi Osaka i Wiktoria Azarenka.

Zmagania na kortach w Toronto rozpocznie się w poniedziałek. Spotkanie drugiej rundy z udziałem Igi Świątek miałoby się odbyć w środę. Tegoroczny występ będzie drugim Polki w tym kanadyjskim turnieju. Poprzedni miał miejsce w 2019 roku. Wówczas to po przejściu kwalifikacji dotarła do trzeciej rundy, w której musiała uznać wyższość Naomi Osaki.