Toronto. Szybkie otwarcie Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek jako druga tenisistka zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Toronto. W meczu drugiej rundy liderka rankingu w dwóch setach pokonała Ajlę Tomljanović.

Po europejskiej części sezonu najlepsza polska tenisistka przeniosła się za Ocean. Występy w US Open Series rozpoczęła od turnieju WTA 1000 w Toronto. Jako jedna z ośmiu najwyżej rozstawionych zawodniczek Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, a jej rywalkę w 1/32 finału wyłoniło spotkanie między Weroniką Kudermietową i Alją Tomljanović.

Środowe mecz był drugim pojedynkiem obu zawodniczek. Poprzednio panie również się spotkały w Kanadzie, gdzie w pierwszej rundzie Tomljanovic zeszla z kortu przy prowadzeniu Świątek 4:1. Tym razem do rozstrzygnięcia potrzebne były dwa sety. Pierwsza odsłona to koncert w wykonaniu Polki. Po siedemnastu minutach liderka rankingu prowadziła już 5:0. Dopiero wtedy tenisistka z Antypodów wygrała pierwszego gema, ale po chwili set się zakończył. Początek drugiej odsłony to koncert przełamań. Jako pierwsza gema przy swoim serwisie wygrała Polka i objęła prowadzenie 4:2. Kolejne gemy również powędrowały na konto Świątek, która po niewiele ponad godzinie rywalizacji mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Iga Świątek spotka się ze zwyciężczynią pojedynku między Beatrize Haddad Maią i Leylah Fernandez.

 


Wyniki

Druga runda:

Iga Świątek (Polska, 1) – Ajla Tomljanovic (Australia) 6:1, 6:2