Toronto. Tsitsipas przerwał serię zwycięstw Ruuda

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.nationalbankopen.com, foto: AFP

Rozstawiony z numerem „3” Stefanos Tsitsipas odniósł w piątek 45. zwycięstwo w sezonie i przerwał serię trzynastu wygranych spotkań z rzędu Caspra Ruuda. Reilly Opelka nie stracił seta w starciu z Roberto Bautistą Agutem.

Tsitsipas to finalista kanadyjskiej imprezy sprzed trzech lat. W piątkowym meczu błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 5:0, a w całym pierwszym secie popełnił tylko cztery niewymuszone błędy. Druga partia była bardziej wyrównana, lecz Norweg nie wykorzystał swojej jedynej szansy na przełamanie, która pojawiła się w drugim gemie. Kilka gemów później to Grek wypracował sobie okazję do objęcia prowadzenia z przewagą przełamania i wyszedł na prowadzenie 5:4, a chwilę później domknął mecz przy własnym podaniu.

Półfinałowym przeciwnikiem tenisisty z Aten będzie Reilly Opelka. Amerykanin wyeliminował rozstawionego z numerem „10” Roberto Bautistę Aguta 6:3, 7:6(1) i awansował do drugiego półfinału imprezy tej rangi w karierze. Opelka zaserwował w piątek 18 asów i wygrał 85% punktów  po pierwszym podaniu.

– Rozegrałem bardzo dobry tie-break, zwłaszcza piłkę meczową. Wszystko musi grać, żeby pokonać Bautistę Aguta w dwóch setach. Jest jednym z trudniejszych przeciwników, w szczególności dla mnie, więc to pokazuje jaki postęp zrobiłem – skomentował po meczu Opelka.

Wieczorne spotkania Huberta Hurkacza z Daniiłem Miedwiediewem i Johna Isnera z Gaelem Monfilsem wyłonią drugi półfinałowy skład. Polak z Rosjaninem wyjdą na kort o 1 w nocy polskiego czasu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) – Casper Ruud (Norwegia, 6) 6:1, 6:4

Reilly Opelka (USA) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 10) 6:3, 7:6(1)