Toronto: wymarzone otwarcie Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w bardzo dobrym stylu rozpoczęła udział w turnieju „Premier 5” w Toronto. Krakowianka pokonała Coco Vandeweghe 6:3, 6:2.

Dla Radwańskiej występ w Kanadzie jest pierwszym od Wimbledonu i zarazem pierwszym w roli mężatki. Polka nie miała łatwego losowania, gdyż już w inauguracyjnej rundzie trafiła na 20. w rankingu Amerykankę, która na kortach trawiastych w Londynie doszła do ćwierćfinału. Ponadto Vandeweghe była lepsza od Radwańskiej w ich ostatniej konfrontacji (roku temu na trawie w Birmingham – 7:5, 4:6, 6:3). W trzech wcześniejszych spotkaniach górą była jednak krakowianka.

Dzisiaj nasza reprezentantka odnotowała czwarte zwycięstwo nad Vandeweghe i przyszło ono zaskakująco gładko. To zdecydowanie nie był dzień Amerykanki, która notowała błąd za błędem. Wykorzystała to „po profesorsku” Radwańska. Polka świetnie poruszała się po korcie i umiejętnie różnicowało tempo gry. Przede wszystkim krakowianka bardzo bardzo solidnie rozgrywała swoje gemy serwisowe, anie razu nie tracąc podania.

W pierwszym secie o wszystkim zadecydował jeden break, wywalczony przez Radwańską w szóstym gemie. W drugiej partii od stanu 0:1 Polka zapisała na konto pięć kolejnych gemów, triumfując ostatecznie 6:2.

W drugiej rundzie rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Timea Babos lub posiadaczka „dzikiej karty”, Bianca Andreescu.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 10) – Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 6:2