Toronto. Zwycięstwo Tsitsipasa dzięki siódmej piłce meczowej, trudna przeprawa Miedwiediewa

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipasa pokonał po świetnym meczu Ugo Humberta 6:3, 6:7(13), 6:1 w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Toronto. Grek wykorzystał dopiero siódmą piłkę meczową. Trudną przeprawę miał także rzostawiony z „jedynką” Daniił Miedwiediew.

Pojedynek Tsitsipasa z Humbertem przyniósł kibicom wiele emocji. Najwięcej dramaturgii dostarczyła druga partia, której losy rozstrzygnęła dopiero rozgrywka tiebreakowa. W niej zawodnicy rozegrali aż 28 punktów. Francuz obronił pięć piłek meczowych i doprowadził do decydującego seta. Tsitsipas udowodnił w nim, dlaczego należy do ścisłej, światowej czołówki. Grek wygrał całe spotkanie 6:3, 6:7(13), 6:1 i w kolejnej rundzie zmierzy się na pewno z reprezentantem Rosji – Karenem Chaczanowem lub Asłanem Karacjewem.

– Chodzi o ducha walki. Jestem kimś, kto nie lubi się poddawać… Dzisiaj nie było łatwo. Musiałem włożyć dużo wysiłku, aby wejść na mój najlepszy poziom – skomentował swój występ Tsitsipas.

Trudny mecz rozegrał także Daniił Miedwiediew. Rozstawiony z „jedynką” Rosjanin pokonał Alexandra Bublika 4:6, 6:3, 6:4. Spotkanie trwało około dwóch godzin. W starciu o ćwierćfinał możliwy jest pojedynek Miedwiediewa z Jannikiem Sinnerem. Utalentowany Włoch musi jednak najpierw ograć Jamesa Duckwortha.

Z turniejem w Toronto pożegnał się Grigor Dimitrow, którego pokonał Reilly Opelka. Bułgar nie był w stanie zagrozić serwisowi rywala i przegrał w dwóch setach 3:6, 4:6. Trwa natomiast świetna passa Caspera Ruuda. Norweg jest w doskonałej formie i teraz odprawił kolejnego zawodnika. Tym razem ograł Marina Czilicia 6:3, 3:6, 6:3 i może spokojnie przygotowywać się do kolejnego pojedynku z Felixem-Augerem Aliassime lub Duszanem Lajoviciem.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Daniił Miedwiediew (Rosja, 1) – Alexander Bublik (Kazachstan) 4:6, 6:3, 6:4

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) – Ugo Humbert (Francja) 6:3, 6:7(13), 6:1

Casper Ruud (Norwegia, 6) – Marin Czilić (Chorwacja) 6:3, 3;6, 6:3

Reilly Opelka (USA) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 14) 6:3, 6:4

Benoit Paire (Francja) – Mackenzie McDonald (USA, SE) 6:3, 6:4