Trener Miedwiediewa podsumował sezon tenisisty

/ Izabela Modrzewska , źródło: ubitennis.com/oprac.własne, foto: AFP

Gilles Cervara, wieloletni trener Daniiła Miedwiediewa, w udzielonym ostatnim wywiadzie opowiedział o tegorocznym sezonie swojego zawodnika i planach na przyszłość. W swojej wypowiedzi wspomniał również o rozwijającej się karierze Jannika Sinnera. 

W rozmowie z portalem Ubitennis, francuski szkoleniowiec podkreślił, że nieudany początek sezonu w Australii był dla nich wyzwaniem.

Okres po Australian Open był ciężki. Było to dla mnie skomplikowane jako trenera. Powiedziałem Daniiłowi, że nie to nie jest żaden wstyd przegrać z Kordą. (…) Najważniejsze była analiza dlaczego porażka nastąpiła z tego rodzaju zawodnikiem, co sprawiło mu trudność i odbudowanie jego pewności siebie. Jednak to nie jest automatyczne, inaczej byłoby to proste.

Cervara dodał, że jest zadowolony z tego, jak udało im się wydobyć z siebie to, co najlepsze. – Cieszę się, że nie złamało mnie to. Zachowałem zaufanie i spokój by stać się najlepszą wersją siebie oraz możliwie najlepszym trenerem. Daniił jest wojownikiem, który znajduje rozwiązania i wygrywa, nawet jeśli czasem szaleje na korcie.

Na pytanie czy Miedwiediew zredukuje liczbę granych turniejów, Francuz potwierdza, że tenisista będzie musiał niedługo nauczyć się odpuszczać tak jak to robi Novak Dżokovic. –  Ma 27 lat, dużo biega, i ma obciążający styl gry. Wygrał już najważniejsze turnieje i w konsekwencji będzie musiał rezygnować z tych mniej ważnych rozgrywek. 

Tematem rozmowy był również Jannik Sinner, który po sześciu nieudanych próbach, wygrał dwa ostatnie pojedynki z Rosjaninem. Szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że włoski tenisista wszedł już na poziom takich tenisistów jak Daniił czy Carlos Alcaraz.

Z pewnością osiąga już ten poziom i wygrywa regularnie w dużych turniejach z topowymi zawodnikami. Jego wyzwaniem będzie potwierdzenie tego na Wielkich Szlemach. Mam nadzieję, że to nie będzie miało miejsca przeciw nam (śmiech).