Trener Nadala z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: UbiTennis, foto: AFP, własne

Turniej pokazowy w Abu Zabi wciąż zbiera żniwo. Wielu jego uczestników zakaziło się koronawirusem, a teraz pozytywny wynik testu otrzymała kolejna osoba. Jest nią Marc Lopez, który niedawno dołączył do sztabu Rafaela Nadala.

Już siedmiu zawodników i trenerów, którzy byli na Mubadala World Tennis Championship zakaziło się koronawirusem. W ostatnim czasie pozytywny wynik testu otrzymała piątka z występującej na kortach w Abu Zabi ósemki: Rafael Nadal, Belinda Bencic, Ons Jabeur, Denis Shapovalov i Andriej Rublow. Poza tym choroba dopadła dwóch członków sztabu Nadala. Już jakiś czas temu o zakażeniu dowiedział się Carlos Moya, a teraz Marc Lopez.

Ten drugi jest zresztą najnowszym współpracownikiem 20-krotnego mistrza wielkoszlemowego. Dołączył do jego zespołu na początku grudnia. Utytułowany deblista nie ogłosił w zasadzie jeszcze zakończenia kariery zawodniczej. Aczkolwiek w ostatnich miesiącach nie występował wiele. Na początku roku informował, że gra mniej z powodu problemów mentalnych. Współpraca z Rafą Nadalem układała mu się niegdyś wyśmienicie na korcie. W 2016 roku zostali mistrzami olimpijskimi w deblu.