Triumf lokalnej bohaterki

Naomi Osaka sięgnęła po czwarty tytuł w karierze. Ten jednak jest dla niej wyjątkowy, gdyż wywalczyła go w mieście swojego urodzenia. Japonka w finale pokonała Anastasiję Pawluczenkową 6:2, 6:3 po 70 minutach gry.

Naomi Osaka rozegrała turniej w rodzinnym mieście w imponującym stylu. W czterech meczach oddała przeciwniczkom 26 gemów, ani razu nie tracąc seta.

W finale Japonka zmierzyła się z Anastasiją Pawluczenkową. Mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany, z uwagi na formę, jaką prezentowały obie tenisistki w tym tygodniu. Ostatecznie to Osaka zdominowała rywalkę i Rosjanka nie była w stanie nawiązać równej walki.

Była liderka rankingu uzyskała przełamanie już w drugim gemie, a następnie wyszła na prowadzenie 3:0. Grała pewnie i dyktowała warunki na korcie. Pawluczenkowa starała się „załapać na grę”, ale Osaka była nie do zatrzymania. W partii otwarcia straciła zaledwie dwa gemy.

Druga odsłona potoczyła się podobnie, choć było więcej zaciętych wymian. Reprezentantka gospodarzy przełamała rywalkę na 3:1 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Pierwsze piłki meczowe pojawiły się w ósmym gemie, ale Osaka nie wykorzystała dwóch szans. Dzieła dokończyła przy swoim serwisie, ostatecznie wygrywając 6:2, 6:3.

Osaka zdobyła czwrty tytuł w karierze, drugi w tym roku. Ostatni raz triumfowała w styczniu podczas Australian Open. Wcześniej Japonka grała w finale Toray Pan Pacific Open w 2016 i 2018 roku, kiedy to impreza odbywała się w Tokio. W tym sezonie została ona przeniesiona do rodzinnego miasta tenisistki i od razu odniosła triumf.

Tak bardzo chciałam tu wygrać – cieszyła się po meczu Osaka. – Myślę, że to czego nauczyłam się podczas tego turnieju, to skupienie na każdej piłce i posiadanie pozytywnej energii – dodała.