Triumf Radwańskiej

/ Anna Niemiec, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska okazała się bezkonkurencyjna w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka w trzech setach pokonała Larę Salden i zdobyła drugi tytuł w sezonie.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęła krakowianka, która odskoczyła na 2:0. Trzy kolejny gemy padły łupem Belgijki, ale rodaczka Kim Clijsters również nie cieszyła się zbyt długo przewagą przełamania. Przy wyniku 5:4 reprezentantka Polski miała dwie piłki setowe przy serwisie rywalki, ale żadnej z nich nie wykorzystała. O losach pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie lepsza była Salden.

Młodsza z sióstr Radwańskich nie podłamała się tym niepowodzeniem i z animuszem rozpoczęła drugą odsłonę meczu. Turniejowa „dwójka” szybko wyszła na prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka Belgii nie zamierzała się jednak poddawać. Doprowadziła do wyniku 3:4 i miała szansę, żeby odrobić wszystkie straty. Krakowianka utrzymała jednak podanie, a chwilę po raz kolejny odebrała serwis rywalce i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej partii Salden nie była w stanie się już przeciwstawić Polce i urwała tylko jednego gema.

Urszula Radwańska w niedzielę zdobyła drugi tytuł w sezonie, a szósty w karierze. W styczniu nasza tenisistka okazała się najlepsza na Gwadelupie. Krakowiance po raz pierwszy udało się zdobyć dwa tytuły w jednym roku.