Trnava: porażka Kawy

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Katarzyna Kawa odpadła w pierwszej rundzie turnieju ITF w Trnavie (pula nagród 50 tysięcy dolarów). 19-letnia Polka przegrała 7:6(2), 2:6, 2:6 z Jeleną Bowiną.

Rosjanka to doświadczona tenisistka, która niegdyś plasowała się w drugiej dziesiątce rankingu WTA. Ostatnio jednak rywalizuje na znacznie niższym poziomie, ale wciąż pozostaje groźną rywalką. Niedawno przekonała się o tym Anna Korzeniak, która musiała uznać wyższość Bowiny w turnieju w Ołomuńcu.

W Trnavie los Korzeniak podzieliła Katarzyna Kawa. 19-letnia Polka dobrze rozpoczęła spotkanie i w pierwszej partii toczyła wyrównaną walkę z doświadczoną rywalką. Nasza tenisistka pewnie wygrała nawet tie breaka i była bliska sprawienia niespodzianki. Dalsza część spotkania należała już jednak do Bowiny. Zarówno w drugim, jak i w trzecim secie, triumfowała 6:2, mając na koncie przewagę podwójnego przełamania.

W Trnavie wystąpi jeszcze Marta Domachowska. 26-letnia warszawianka zmierzy się w pierwszej rundzie z Austriaczką Yvonne Meusburger.
 


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Jelena Bowina (Rosja) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:7(2), 6:2, 6:2