Trnawa. Chwalińska wróciła do rywalizacji

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto:

Maja Chwalińska po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana wróciła na zawodowe korty. Polka w pierwszej rundzie imprezy ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów musiał uznać wyższość Oceane Dodin.

Bielszczanka nie miała łatwego zadania, bo Francuzka w słowackich zawodach została rozstawiona z numerem 3. Leworęczna tenisistka ostatni mecz rozegrała w ubiegłym roku w eliminacjach US Open i było to widać na korcie. Miała problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, a agresywnie grająca rywalka nie ułatwiała zadania. Reprezentantka „Trójkolorowych” zdobyła przełamanie już w pierwszy gemie. Przewagę utrzymała już do końca partii. W siódmym gemie dołożyła jeszcze jedno przełamanie i pewnie objęła prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie przewaga Dodin była jeszcze wyraźniejsza. Turniejowa „trójka” odskoczyła na 2:0. Chwalińska zdołała utrzymać podanie w trzecim gemie, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła i po 67 minutach zakończyła spotkania za piątą piłką meczową.

W turnieju głównym rywalizował również Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska, ale także bez powodzenia. Pierwsza z nich urwała tylko dwa gemy rozstawionej z numerem 1 Wiktorii Tomowej, a druga wygrała pierwszego seta z Leą Bosković, ale w dwóch kolejnych musiała już uznać wyższość Chorwatki. W eliminacjach słowackich odpadła Urszula Radwańska.

Kawa i Falkowska awansowały do ćwierćfinały gry podwójnej. Polki pokonały Chwalińską i partnerującą jej Jesikę Maleckovą.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Wiktoria Tomowa (Bułgaria, 1) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:0 6:2

Oceane Dodin (Francja, 3) – Maja Chwalińska (Polska) 6:2 6:1

Lea Bosković (Chorwacja, Q) – Weronika Falkowska (Polska) 4:6 6:3 6:2

Pierwsza runda debla

K. Kawa. W. Falkowska (Polska, 2) – M. Chwalińska, J. Maleckova (Polska, Czechy) 6:4 6:4