Troicki i jego ciężarna żona z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

/ Szymon Adamski , źródło: , foto:

Viktor Troicki jest już trzecim uczestnikiem Adria Tour, który został zakażony koronawirusem. Serbskie media podają, że również jego ciężarna żona jest nosicielką koronawirusa. 

Nad organizowanym przez Novaka Dżokovicia cyklem turniejów Adria Tour zebrały się ciemne chmury. Wielu osobom od początku nie podobał się pomysł rozgrywania zawodów z tysiącami kibiców na trybunach i licznymi imprezami towarzyszącymi. Lider rankingu ATP nic sobie nie robił jednak z obostrzeń ani krytycznych komentarzy i dalej igrał z ogniem. Wszystko zmieniło się w niedzielny wieczór, kiedy Grigor Dimitrow, uczestnik turnieju w Zadarze, poinformował o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Szybko zrezygnowano z rozgrywania meczu finałowego, a dalsze losy całego cyklu stanęły pod znakiem zapytania.

Następnego dnia okazało się, że nosicielami koronawirusa są również Borna Czorić, Marco Panichi (odpowiedzialny za przygotowanie kondycyjne Novaka Dżokovicia) oraz współpracujący z Grigorem Dimitrowem Kristijan Groh. Na tym niestety nie koniec. Zakażony został również Viktor Troicki, który brał udział w pierwszym turnieju Adria Tour w Belgradzie, oraz jego małżonka Aleksandra. W lipcu małżonkowie spodziewają się przyjścia na świat drugiego dziecka.

Troicki to nie tylko uczestnik jednego z turniejów Adria Tour, ale też przyjaciel lidera rankingu ATP. – Kiedy przechodziłem przez najtrudniejsze sytuację w życiu, publicznie mnie wspierał. Bardzo mi pomagał. Zawsze i we wszystkim. Jest świetną osobą i prawdziwym przyjacielem – powiedział Troicki o Dżokoviciu w jednym z wywiadów na początku tego roku.

Novak Dżoković, który przez ostatnie 10 dni miał kontakt ze wszystkimi wymienionymi wyżej osobami, wrócił do Belgradu. We wtorek okaże się, czy również on jest zakażony wirusem.