Troicki nie ma złudzeń. Dźoković jest najpopularniejszy w Serbii

/ Michał Krogulec , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, foto: AFP

Viktor Troicki, który wraz reprezentacją Serbii wygrał tegoroczny ATP Cup udzielił wywiadu, gdzie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Jego zdaniem nie ma bardziej znanego Serba na świecia, niż Novak Dźoković.

– Novak umieścił nasz naród na mapie ze wszystkimi rzeczami, które zrobił dla kraju. Jest najbardziej znaną osobą w Serbii i regionie. Ludzie go rozpoznają, dzieci chcą być takie jak on.

Viktor Troicki powiedział również o determinacji i charakterze jakim dysponują Serbowie.

 Nie mieliśmy nic. Nikt nie pomógł nam za wyjątkiem naszych rodziców, którzy dawali nam wszystko, co mogli. Musieliśmy wyjechać z  Serbii, aby dalej trenować. Za granicą były dzieci, które miały wszystko – trenerów, wsparcie  federacji, a my nie mieliśmy nic. Musieliśmy to wszystko znaleźć na własną rękę. To nas wzmocniło i uwierzyliśmy w siebie jeszcze bardziej. Wielu, wielu, wielu graczy tego nie zrobiło, ale my mieliśmy szczęście.

Novak Dźoković wygrał 17. turniej wielkoszlemowy, odnosząc 8 zwycięstwo w Australian Open. Zdaniem Troickiego, lider rankingu ATP napędza tenis w Serbii.

– Teraz tenis stał się bardziej popularny w Serbii, prawdopodobnie jest to teraz najbardziej popularny sport, a dzięki Novakovi wiele dzieci gra w tenisa. Federacja również wspiera bardziej, a my mamy więcej klubów i więcej kortów do gry.