Troisdorf. Drugie turniejowe zwycięstwo Żuka w sezonie!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Marcin Stańczuk

Kacper Żuk sięgnął po drugie trofeum w sezonie. W turnieju ITF w niemieckim Troisdorfie (pula nagród: 15 tys, dolarów) nie stracił ani jednego seta. Finałowego przeciwnika, Belga Jeroena Vanneste, pokonał 7:5, 6:1.

Nasz reprezentant zdominował turniej rozgrywany za zachodnią granicą. Zmagania musiał rozpocząć od eliminacji, ale w niczym mu to nie przeszkodziło. Pewnie wygrał dwa spotkania, nie tracąc w nich ani jednego seta. W turnieju głównym zwyciężał w równie przekonującym stylu. W żadnym z pojedynków nie przegrał więcej niż osiem gemów. Był poza zasięgiem rywali.

W finale Żuk pokonał 7:5, 6:1 Belga Jeroena Vanneste. W pierwszym secie obronił aż osiem break-pointów, po czym sam doczekał się piłek setowych. Przy stanie 5:4 nie zdołał wykorzystać dwóch okazji, ale po zmianie stron dopiął swego i wygrał pierwszą partię 7:5. W dalszej fazie pojedynku nie dał już rywalowi żadnych szans.

Dla Żuka to drugie turniejowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Wcześniej triumfował w zawodach tej samej rangi w Szarm el-Szejk.