Trudna przeprawa obrońcy tytułu

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

We wszystkich środowych meczach drugiej rundy singla w Halle kibice oglądali trzy sety. O trzy piłki od niespodziewanego odpadnięcia był broniący tytułu Borna Ćorić. Ostatecznie Chorwat zdołał pokonać Joao Sousę. Wygrał też Karen Chaczanow.

Borna Ćorić przed rokiem ograł w finale w Halle Rogera Federera. W tegorocznym turnieju na razie radzi sobie średnio, ale najważniejsze jest to, że awansował do ćwierćfinału. Chorwat w ostatnim meczu dnia długo męczył się z Joao Sousą – Portugalczykiem, który w pierwszej rundzie pokonał Huberta Hurkacza.

W pierwszym secie Sousa miał przewagę przełamania, lecz Ćorić odrobił straty i wygrał w tiebreaku. Druga partia padła już łupem kwalifikanta, który blisko zwycięstwa był także w decydującej odsłonie. Portugalczyk w trzecim secie ani razu nie bronił się przed przełamaniem, a sam miał cztery break pointy. Nie wykorzystał żadnego z nich, lecz w tiebreaku prowadził już 4-2. Później pięć punktów z rzędu zdobył jednak Ćorić i to właśnie turniejowy numer cztery awansował dalej. W ćwierćfinale Chorwata czeka mecz z Pierrem Huguesem-Herbertem. Francuz źle zaczął mecz z Serghijem Stachowskim, ale wyszedł z opresji i wygrał w trzech partiach.

W ćwierćfinale jest też inny z rozstawionych graczy, Karen Chaczanow. Oznaczony numerem trzy Rosjanin toczył wyrównany bój z Janem-Lennardem Struffem. O losach każdego z trzech setów zdecydowało jedno przełamanie. Dzięki breakowi w samej końcówce Chaczanow zwyciężył 6:3, 3:6, 6:4.

Sporą niespodziankę mógł sprawić Radu Albot, który wygrał pierwszą odsłonę meczu z Davidem Goffinem. Wcześniejsze mecze tej dwójki kończyły się trzysetowymi zwycięstwami Belga i tak też było ostatecznie w tym wypadku. Trudniej będzie zapewne w ćwierćfinale, w którym Goffin zmierzy się z Alexandrem Zverevem lub Steve’em Johnsonem.

Karen Chaczanow (Rosja, 3) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:4
Borna Ćorić (Chorwacja, 4) – Joao Sousa (Portugalia, Q) 7:6(4), 5:7, 7:6(4)
Pierre-Hugues Herbert (Francja) – Serhij Stachowski (Ukraina, Q) 2:6, 7:6(4), 6:4
David Goffin (Belgia) – Radu Albot (Mołdawia) 4:6, 6:4, 6:3