Trudne zadanie przed Pliszkovą

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

O tytuł w turnieju Zhengzhou Open zagrają Karolina Pliszkova i Petra Martić. Turniejowa „jedynka” poradziła sobie z Ajlą Tomljanović, a Chorwatka nie dała szans Kristinie Mladenovic

Jako pierwsza miejsce w finale zapewniła sobie Czeszka. W pierwszej partii reprezentantka naszych południowych sąsiadów ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania, a sama dwukrotnie odebrała podanie rywalce i zapisała pierwszego seta na swoim koncie. W drugiej partii Australijka miała jednego „breakpointa”. Nie wykorzystała go jednak, a sama ponowne dwukrotnie straciła podanie i po 68 minutach gry zeszła z kortu pokonana.

Serwowałam dzisiaj naprawdę nieźle, często trafiałam pierwszym podaniem – zdradziła klucz do sukcesu Pliszkova. – Dobrze się czułam również w wymianach z głębi kortu. Pomimo wielu rozegranych spotkań, czuję, że z każdym meczem gram coraz lepiej. Myślę, że ona dzisiaj nie grała źle, choć wynik mógłby na to wskazywać. Na papierze mogło to wyglądać na łatwy mecz, ale dla mnie na pewno tak nie było.

W finale Czeszkę czeka bardzo trudne zadanie. Jej rywalką będzie Petra Martić, która oddała tylko trzy gemy Kristinie Mladenovic. Podopieczna Sandry Zaniewskiej w bilansie spotkań prowadzi 4:1 z bardziej utytułowaną rywalką.


Wyniki

Półfinał singla

Karolina Pliszkova (Czechy, 1) – Ajla Tomljanovic (Australia) 6:3 6:2

Petra Martić (Chorwacja, 7) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:0 6:3