Trwa dyskwalifikacyjna ofensywa TIU

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ESPN, foto: AFP

Tennis Integrity Unit w ostatnich tygodniach nie próżnuje. Jednostka odpowiedzialna za penalizowanie korupcji w tenisie poinformowała o kolejnej dyskwalifikacji. Tym razem winnym uznano Ukraińca Stanisława Popławskija.

Stanisław Popławskij to 29-letni tenisista, który występował głównie w Futuresach, a w rankingu ATP zajmował co najwyżej 440. miejsce. TIU uznało go winnym ustawiania meczów i informowania na temat przebiegu spotkań do celów hazardowych (tzw. courtsidingu) w latach 2015-2019.

Ze względu na wielość przewinień ukarano go dożywotnią dyskwalifikacją i grzywną w wysokości 10000 dolarów. Popławskij zaakceptował tę karę.

Ponadto poinformowano także o siedmiu miesiącach zawieszenia (w tym trzech w, nomen omen, zawieszeniu) dla nienotowanego aktualnie w rankingu Brytyjczyka George’a Kennedy’ego.  Udowodniono mu obstawianie zakładów pod nazwiskiem swoim oraz w imieniu innej osoby. Poza czasową dyskwalifikacją musi zapłacić również 10000 dolarów, jednakże 9000 jest w zawieszeniu na czas owej dyskwalifikacji.