Tseng i Sato najlepszymi studentami

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Chun-Hsin Tseng

Zakończyły się zmagania tenisistów na Uniwersjadzie w Neapolu. W turniejach singlowych triumfowali Japonka Naho Sato i Chińczyk z Tajwanu Tseng Chun-hsin. Sato pokonała 6:4, 6:4 Emily Arbuthnott z Wielkiej Brytanii, a Tseng 6:7, 6:3, 6:1 Khomoyuna Sultanova z Uzbekistanu.

W zmaganiach kobiet zwyciężyła Japonka Naho Sato. Wicemistrzyni Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w deblu, która w finale w Buenos Aires przegrała z Igą Świątek i Kają Juvan, podejmowała w Neapolu Emily Arbuthnott. Zwyciężyła z Brytyjką pewnie – 6:4, 6:4. Brązowe medale zdobyły Eudice Wong Chong z Hongkongu i Chompoothip Jundakate z Tajlandii, które odpadły w półfinałach.

U mężczyzn triumfował mistrz juniorskich Rolanda Garrosa i Wimbledonu sprzed roku Tseng Chun-hsin. Tajwańczyk, który jest jednym z najbardziej obiecujących tenisistów na świecie, w finale okazał się lepszy od Khomoyuna Sultanova z Uzbekistanu. Wygrał z nim 6:7(4), 6:3, 6:1. Warto przypomnieć, że w drugiej rundzie Tseng pokonał Dominika Nazaruka. Brązowe medale trafiły do Francuza Lucasa Poullaina, który w drugiej rundzie okazał się lepszy od Piotra Matuszewskiego i Rosjanina Iwana Gachowa.

W deblu kobiet najlepsze okazały się Guo Hanyu i Ye Qiuyu z Chin. W finale wygrały one 6:7(8), 6:2, [10:8] reprezentujące Tajwan Lee Pei-chi i Lee Ya-hsuan. Brązowe medale wywalczyły Kanaho Morisaki i Naho Sato z Japonii oraz Eudice Wong Chong i Maggie Ng z Hongkongu.

W grze podwójnej panów równych sobie nie mieli Uzbekowie Sanjar Faziev i Khomoyun Sultanov. W boju o złoto zwyciężyli 7:5, 4:6, [10:5] Koreańczyków z południa Honga Seong-chana i Shina San-huia. Trzecie miejsce zajęli Yuya Ito i Sho Shimabukuro z Japonii oraz Wu Hao i Xu Shuai z Chin.

Złote medale w mikście padły łupem Jany Sizikowej i Iwana Gachowa z Rosji. W finale wygrali oni z pogromcami Darii Kuczer i Piotra Matuszewskiego. Anastasia Zarycka i Dominik Kellovsky, bo o nich mowa, przegrali 6:4, 2:6, [8:10]. Na najniższym stopniu podium stanęli Ye Qiuyu i Wu Hao z Chin oraz Alice Robbe i Ronan Joncour z Francji.


Wyniki

Finał singla mężczyzn

Tseng Chun-hsin (Tajwan) – Khomoyun Sultanov (Uzbekistan) 6:7(4), 6:3, 6:1

Finał singla kobiet

Naho Sato (Japonia) – Emily Arbuthnott (Wielka Brytania) 6:4, 6:4

Finał debla mężczyzn

Sanjar Fanziev, Khomoyun Sultanov (Uzbekistan) – Hong Seong-chan, Shin San-hui (Korea Południowa) 7:5, 4:6, [10:5]

Finał debla kobiet

Guo Hanyu, Ye Qiuyu (Chiny) – Lee Pei-chi, Lee Ya-hsuan (Tajwan) 6:7(8), 6:2, [10:8]

Finał miksta

Jana Sizikowa, Iwan Gachow (Rosja) – Anastasia Zarycka, Dominik Kellovsky (Czechy) 4:6, 6:2, [10:8]