Tsitsipas: spędzanie czasu z Federerem i Nadalem otworzyło mój umysł

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas był w zwycięskim składzie Europy podczas zakończonego w niedzielę Pucharu Lavera. Grek przyznał, że czuł się zaszczycony faktem, iż rad udzielali mu Roger Federer i Rafael Nadal.

Podczas Pucharu Lavera Stefanos Tsitsipas występował w deblu zarówno u boku Rafaela Nadala, jak i Rogera Federera. Grek przyznał, że było to dla niego bardzo wartościowe doświadczenie. – Muszę powiedzieć, że w pewien sposób otworzyło to nieco mój umysł, bycie w drużynie z tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, próba bliższego poznania ich – wyznał.

– Jest między nami świetna chemia. Bardzo dobrze łapiemy ze sobą kontakt. Mimo porażki to był dobry mecz. Czułem więź z Rafą. Czułem, że obydwaj walczymy i chcemy wygrać – mówił o meczu deblowym u boku Rafaela Nadala. „Tak się nie stało. Rywale grali naprawdę dobrze. Mieli trochę szczęścia. Jednak cieszę się każdego dnia, kiedy wychodzę na kort, mając całą drużynę jako wsparcie i samemu wspierając ich. Mam wrażenie, że jest to inne spojrzenie na sport, w którym jesteśmy przyzwyczajeni grać indywidualnie. Daje to nową perspektywę i, tak jakby, świeżą ewolucję powiedziałbym – dodał.

Nadal dodał natomiast, że „debel ze Stefanosem był wspaniałym doświadczeniem, pełnym pozytywnej energii. To była dobra zabawa. Mieliśmy dobre momenty w grze i byliśmy blisko zwycięstwa”.