Tsonga zakończył sezon

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Jo-Wilfried Tsonga poinformował, że już nie wystąpi w tym roku na światowych kortach. Francuz chce się skoncentrować na rehabilitacji związanej z bólami miednicy. 

Były piąty tenisista rankingu ATP po raz ostatni wystąpił na światowych kortach w styczniu podczas Australian Open. Od tego czasu reprezentant „trójkolorowych” boryka się z różnymi kłopotami zdrowotnymi. Te sprawiły, że tenisista z Le Mans postanowił zakończyć już ten sezon.

O obecnym sezonie muszę już zapomnieć. Jednak wciąż mam motywację i chęci, aby powrócić i podjąć walkę w przyszłym roku. W tej chwili marzę właśnie o tym, aby ponownie stanąć do walki z najlepszymi na światowych kortach. Dziękuje wszystkim za wsparcie – możemy usłyszeć w materiale umieszczonym na koncie w mediach społecznościowych Tsongi.

Decyzja Francuza oznacza, że nie pojawi się on między innymi na kortach Rolanda Garrosa. A to z kolei dobra wiadomość dla Kamila Majchrzaka. Drugi tenisista Polski jest teraz pierwszym oczekującym na awans do drabinki turnieju głównego imprezy, która rozpoczyna się 27 września.