Tulln. Błyskawiczny awans Majchrzaka

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Niespełna godziny potrzebował Kamil Majchrzak, by wygrać 6:1, 6:0 z Jirim Lehecką w 1/8 finału challengera w Tulln. Kolejnym rywalem Polaka będzie Marc-Andrea Huesler ze Szwajcarii. 

Znakomicie spisuje się Kamil Majchrzak w austriackim challengerze. Drabinka turniejowa od początku była bardzo wymagająca, a mimo to 25-letni piotrkowianin w przekonujący sposób przedostał się do najlepszej ósemki zawodów.

Pokonał już 3:6, 6:4, 6:2 Holgera Rune i 6:1, 6:0 Jiriego Leheckę. Obaj przeciwnicy Polaka uznawani są świetnie rokujących młodych graczy. Nie skończyli jeszcze 20-lat, a mają za sobą bardzo udane występy w challengerach. Rune ostatnio zadebiutował nawet w Wielkim Szlemie. W pierwszej rundzie US Open urwał seta Novakowi Dżokoviciowi.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Majchrzaka będzie jego rówieśnik ze Szwajcarii, Marc-Andrea Huesler. Zawodnicy spotkali się ze sobą dwa lata temu w challengerze w Eckental. Wówczas wygrał nasz reprezentant, ale pojedynek był bardzo wyrównany.

Do Tulln po rankingowe punkty przyjechał też Jan Zieliński. Nasz deblista dopiero w środowe popołudnie przystąpi do rywalizacji. Jego partnerem deblowym jest… Marc-Andrea Huesler.


Wyniki

Druga runda:

Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Jiri Lehecka (Czechy) 6:1, 6:0