Tulln. Cenna wygrana Majchrzaka, rywal urwał seta Dżokoviciowi

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy challengera z pulą nagród 88 520 euro. We wtorek Polak w trzech setach pokonał groźnego Holgera Vitusa Nodskova Rune. Duńczyk w pierwszej rundzie US Open urwał seta Novakovi Dżokoviciowi.

W pierwszej partii zdecydowanie lepszym tenisistą był reprezentant Danii, który w trzecim gemie odebrał podanie rywalowi. 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego błyskawicznie odrobił stratę, ale od tego momentu nie zdobył już ani jednego gema.

Majchrzak zdecydowanie podniósł poziom gry w drugiej odsłonie meczu i już w pierwszym gemie zapisał na swoim koncie „breaka”. Polak w tej części spotkania ani razu nie musiał nawet bronić się przed stratą podania i wyrównał stan rywalizacji.

W decydującym secie przewaga mistrza Polski nie podlegała już dyskusji. Majchrzak ponownie przełamał przeciwnika już w pierwszym gemie i utrzymał przewagę już do końca meczu. Duńczyk, który w tej części meczu skarżył się ból pleców, w ostatnich trzech gemach zdołał wygrać już tylko jeden punkt.

Kamil Majchrzak o miejsce w ćwierćfinale zagra z Jirim Lehecka.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Holger Vitus Nodskov Rune (Dania) 3:6 6:4 6:2