Tulln. Dużo dramaturgii, ale szczęśliwe zakończenie nie dla Majchrzaka. Gaston w finale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W półfinale turnieju w austriackim Tulln an der Donau Kamil Majchrzak podejmował Hugo Gastona. W emocjonującym i obfitującym w zwroty akcji meczu już wydawać się mogło, że Polak skutecznie odwróci losy spotkania. Niestety jednak to Francuz ostatecznie zagra w finale.

Po odpadnięciu z US Open Kamil Majchrzak powrócił do Europy. Polak zdecydował się na start w nowym turnieju w kalendarzu ATP Challenger Tour, czyli rozgrywanym w Tulln an der Donau w Austrii NÖ Open. Nad Dunajem radził sobie bardzo dobrze, dzięki czemu w piątek mierzył się w półfinale z Hugo Gastonem.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Polakiem a Francuzem lepiej rozpoczął 20-latek z Tuluzy. Zawodnik, którego możemy pamiętać choćby z rewelacyjnych występów podczas ubiegłorocznego Roland Garros, dominował na korcie w pierwszej partii i szybko wyszedł na prowadzenie 5:1. Obydwaj co prawda nie imponowali celnością pierwszego podania, jednak Gaston, gdy już trafiał, to, w przeciwieństwie do Majchrzaka, zwykle wygrywał punkt. Ten element okazał się kluczowy. W końcówce seta tenisista z Piotrkowa próbował gonić wynik, ale było już za późno. Dało to jednak nadzieję na lepszą grę w drugiej części spotkania.

I tak też się stało. Mimo że Gaston zaczął od zdobycia przełamania, to tym razem nie umiał utrzymać przewagi. Majchrzak stopniowo coraz więcej punktów wygrywał przy serwisie, podczas gdy Francuz zaczął w tym aspekcie słabnąć. Po kilku breakach, paru wyrównanych gemach i 45 minutach set ostatecznie został wygrany 6:3 przez Polaka. Dzięki temu obejrzeliśmy trzecią partię

W niej nie brakowało dramaturgii. Początek, dokładniej dwa pierwsze gemy, należały do naszego reprezentanta. Niestety kolejnych pięć gemów wygrał Gaston i wydawało się już, że za chwilę przypieczętuje zwycięstwo. Majchrzak nie poddawał się jednak. Odrobił stratę przełamania i stanął przed szansą na wyrównanie. Niestety przy serwisie 25-latka rywal wywalczył dwie piłki meczowe i już pierwszą z nich wykorzystał. W finale zmierzy się z Niemcem Matsem Moraingiem lub Czechem Jirzim Vesely’m.


Wyniki

Półfinał singla

Hugo Gaston (Francja, 8) – Kamil Majchrzak (Polska, 4) 6:3, 3:6, 6:4