Tulln. Paryska rewelacja na drodze do finału

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonała Marca-Andreę Hueslera i awansował do najlepszej czwórki challengera z pulą nagród 88 520 euro. O finał Polak powalczy z Hugo Gastonem, który w zeszłym roku błysnął podczas Roland Garros.

W pierwszym secie obaj tenisiści bardzo dobrze spisywali się przy własnym podaniu. W tej części meczu jedynego „breakpointa” w szóstym gemie musiał bronić Austriak i zrobił to skutecznie. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce reprezentant Polski odskoczył na 5:1, a chwilę później wypracował sobie trzy piłki setowe z rzędu. Dwie pierwsze rywal obronił, ale przy ostatniej musiał już skapitulować.

Drugą partię lepiej rozpoczął Husler, który w drugim gemie zdobył przełamanie, ale tenisista rozstawiony z numerem 4 błyskawicznie odrobił stratę. Majchrzak mógł odebrać podanie rywalowi również na 4:3, ale reprezentant gospodarzy się wybronił. Polak nie przestawał jednak wywierać presji na przeciwniku. Przyniosło to efekt w końcówce meczu. W jedenastym gemie mistrz Polski zapisał na swoim koncie „breaka’, a po zmianie stron wykorzystał atut własnego podania i po godzinie i 47 minutach walki zakończył spotkanie przy drugiej piłce meczowej.

Kolejnym rywalem Kamila Majchrzaka będzie Hugo Gaston. Francuz w zeszłym roku dotarł do czwartej rundy Roland Garros. Pokonał m.in. Stana Wawrinkę, a zatrzymał go dopiero Dominic Thiem.