Tunis: czternasta wygrana i czwarty finał Zaniewskiej!

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: itftennis.com

Sandra Zaniewska kontynuuje serię znakomitych występów w turniejach ITF o puli nagród 25 tysięcy dolarów. W Tunisie osiągnęła bowiem czwarty kolejny finał, pokonując 6:1, 2:6, 6:3 najwyżej rozstawioną w imprezie Holenderkę Bibiane Schoofs.

Początek spotkania półfinałowego w wykonaniu Zaniewskiej był naprawdę imponujący. Od razu narzuciła klasyfikowanej na 157. miejscu Holenderce swoje warunki gry i w konsekwencji oddała jej w secie otwarcia tylko jednego gema. Zupełnie odmienny przebieg miała natomiast druga odsłona. Rozluźniona po świetnym początku Polka nie była w stanie przeciwstawić się grającej coraz lepiej Schoofs i przegrała 2:6. Na szczęście w trzeciej partii potwierdziła swoją wyższość. Szybko objęło wysokie prowadzenie i pomimo faktu, iż Holenderka zniwelowała część strat, zwycięstwo Polki nie podlegało dyskusji. 20-latka z Katowic wygrała tę część gry 6:3 i zapewniła sobie awans do finału.

Finałowa rywalka Zaniewskiej nie jest jeszcze znana. Wyłoni ją pojedynek Richel Hogenkamp z Ons Jabeur. Faworytką wydaje się być Holenderka, która zajmuje w rankingu WTA 236. miejsce. Tunezyjka, jedna z czołowych juniorek świata, w seniorskim tenisie notowana jest obecnie na 651. pozycji.

Statystyki sezonu Sandry Zaniewskiej są naprawdę godne uznania. Polka po raz czwarty zagra w finale turnieju ITF. Ma już na koncie dwa tytułu (Ipswich i Bundaberg), a w rankingu WTA awansowała do drugiej setki. W Tunisie dołożyła do swojego dorobku kolejne 34 punkty.
 


Wyniki

Półfinał singla:
Sandra Zaniewska (Polska, 5) – Bibiane Schoofs (Holandia) 6:1, 2:6, 6:3