Tunis: Zaniewska w półfinale

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/własne, foto: itftennis.com

Sandra Zaniewska jest już w półfinale turnieju ITF w Tunisie (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Rozstawiona z „piątką” Polka coraz lepiej radzi sobie w tunezyjskiej imprezie. W ćwierćfinale pokonała 6:4, 6:2 Ines Ferrer-Suarez i odniosła trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Polka od samego początku spotkania dobrze radziła sobie z 21-letnią Hiszpanką. W secie otwarcia Zaniewska zwyciężyła 6:4 z przewagą jednego przełamania. Jeszcze lepiej było w drugiej odsłonie, w której czwarta rakieta naszego kraju oddała Ferer-Suarez zaledwie dwa gemy.

Znacznie trudniejsze zadanie czeka Sandrę Zaniewską w meczu półfinałowym. Zagra w nim bowiem z Bibane Schoofs – tenisistką najwyżej rozstawioną w imprezie w Tunisie. 23-letnia Holenderka zajmuje obecnie 157. miejsce w rankingu WTA. W tym sezonie nie osiągała jak dotąd żadnych znaczących wyników – dotarła jedynie do drugiej rundy eliminacji Australian Open.

Zaniewska w Tunisie zdobyła już 24 punkty do rankingu WTA. Awansuje dzięki nim o około 15 pozycji. Obecnie Sandra zajmuje 199. lokatę. Zawdzięcza ją świetnym wynikom osiągniętym w Australii. Przypomnijmy, iż Polka wygrała już trzynaste spotkanie z rzędu.

Polce gorzej poszło w grze podwójnej. Wraz z Madaliną Gojneą ugrały zaledwie dwa gemy w półfinale przeciwko Ines Ferrer-Suarez i Richel Hogenkamp.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Sandra Zaniewska (Polska, 5) – Ines Ferrer-Suarez (Hiszpania) 6:4, 6:2

Półfinał debla:
I. Ferrer-Suarez, R. Hogenkamp (Hiszpania, Holandia, 2) – S. Zaniewska, M. Gojnea (Polska, Rumunia, 4) 6:0, 6:2