Wilson

Turniej ATP wraca do Bogoty

/ Michał Jaśniewicz, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Po dziesięciu latach nieobecności dla kalendarza ATP powraca turniej w Bogocie. Impreza rozgrywana w stolicy Kolumbii zastąpi turniej w Los Angeles.

Władze ATP zatwierdziły wykupienie licencji turnieju w Los Angeles przez spółkę IMLA de Colombia i przeniesienie zawodów do Bogoty. Nowy turniej rozgrywany będzie na kortach Centro de Alto Redminiento – tych samych na których toczyły się rozgrywki ATP World Tour w latach 1997-2002.

ATP World Tour to rozgrywki o naprawdę globalnym zasięgu, a popyt na nie nigdy nie był większy niż teraz. Ten późny „transfer” daje fantastyczną szansę ATP World Tour, aby kontynuować umacnianie swojej pozycji w Ameryce Południowej, powiększając rynek profesjonalnych rozgrywek tenisowych mężczyzn. Nowi właściciele turnieju mają bogate doświadczenie w tenisie i oczekujemy udanych zawodów w Kolumbii – stwierdził prezydent ATP Brad Drewett.

Turniej w Bogocie rozegrany zostanie w dniach 15-21 lipca na twardych kortach. O tydzień później niż dotycz as odbędzie się zaś turniej w Atlancie (22-28 lipca).

Ściągnij pełen kalendarz rozgrywek ATP World Tour na 2013 rok (w formacie PDF).

Forbet