Turniej odbędzie się bez udziału kibiców

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennisnet.com, foto: AFP

Organizatorzy turniejów ATP i WTA w Rzymie, które mają się rozpocząć 14 września, poinformowali, że zmagania odbędą się bez udziału kibiców. Pierwotnie planowano, iż ograniczona liczba widzów będzie mogła oglądać rywalizację z trybun.

Zaraz po zakończeniu US Open tenisistów i tenisistki czeka rywalizacja na europejskiej mączce. W serii turniejów poprzedzających paryski Roland Garros najważniejszym ma być Italian Open w Rzymie. Pierwotnie organizatorzy planowali przeprowadzić zmagania z udziałem kibiców.

Liczba osób, które miały się pojawić na trybunach rzymskich kortów miała wynosić ok. 17000 dziennie. Niestety włoskie władze zabroniły by do tego doszło. Jednym z głównych powodów ma być brak możliwości zapewnienia odpowiedniej przestrzeni między zajmowanymi przez widzów miejscami. Niestety nie oznacza to choćby, że kibice zostaną wpuszczeni na obiekt, jednak w liczbie mniejszej niż 17000. Zmagania odbędą się całkowicie bez ich udziału.

Pod znakiem zapytana kwestia udziału widzów stoi też w przypadku Roland Garros. Według pierwotnych planów w Lasku Bulońskim miało pojawiać się ok. 20000 kibiców dziennie. Jednakże w związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań we Francji w ostatnich dniach planowanie w tej kwestii zostało wstrzymane. Ostatecznej decyzji powinniśmy spodziewać się w ciągu paru dni.