Turniej w Hongkongu przełożony

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: BBC, foto: AFP

Ze względu na trwające w Hongkongu protesty podjęto decyzję o przełożeniu lokalnego turnieju rangi WTA Intrelnational. Początek zmagań na kortach, na których przed rokiem triumfowała Dajana Jastremska, zaplanowany był na 5 października.

Od wielu tygodni w Hongkongu trwają masowe protesty sprzeciwiające się nowej ustawie o ekstradycji do Chin kontynentalnych i opowiadające się za demokratyzacją. Sytuacja w terytorium jest bardzo napięta. Większość społecznych wystąpień odbywa się parku Victoria, gdzie mieszczą się goszczące turniej Hong Kong Open korty tenisowe.

W związku z tym organizatorzy zmagań, wspólnie z WTA, podjęli decyzję o przełożeniu turnieju rangi WTA International. Nieznany jest jednak termin, w którym turniej miałby się odbyć. Ponoć trwają rozmowy w tej kwestii. Zapewne uzależnione jest to od tego, jak będzie wyglądać sytuacja w terytorium w najbliższych dniach.

Organizatorzy są niechętni do odwoływania turnieju, gdyż przyciąga on do miasta „tysiące fanów z okolic i z zagranicy”. W zeszłym roku w turnieju triumfowała Ukrainka Dajana Jastremska. Wygrała wówczas w finale 6:2, 6:1 z Chinką Wang Qiang.