Turniej w Madrycie bez Novaka Dżokovicia!

/ Bartosz Wojsław , źródło: własne, foto: AFP

Organizatorzy turnieju w Madrycie poinformowali, że Novak Dżokovic nie zagra w rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek turnieju rangi ATP 1000 w stolicy Hiszpanii. Serb przekazał, że jego decyzja nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi.

Rezygnacja z uczestnictwa w turnieju ATP w Madrycie przez lidera rankingu nie powinna być jednak wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, którzy śledzą tegoroczne tenisowe zmagania. Serb rozgrywa właśnie najsłabszy od wielu lat sezon. 10-krotny triumfator Australian Open odpadł w tym roku na kortach w Melbourne na etapie półfinału, w którym przegrał z Jannikiem Sinnerem. Później zaliczył wpadkę podczas turnieju w Indian Wells, gdzie w trzeciej rundzie musiał uznać wyższość młodego Włocha, Luci Nardiego.

Sezon na kortach ziemnych Dżokovic rozpoczął w Monte Carlo, gdzie przegrał w półfinale z Casperem Ruudem. Kolejnym przystankiem miał być dla Serba turniej rozgrywany w Madrycie. Jednak jak poinformowali hiszpańscy organizatorzy, lider rankingu nie pojawi się w stolicy Hiszpanii. Co istotne, jego decyzja nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi. Można podejrzewać, że 36-letni Serb chce w spokoju potrenować i przygotować się do dalszej części sezonu. W miejsce Dżokovicia do rywalizacji przystąpi Francuz Luca Van Assche.

W tej sytuacji głównymi faworytami do zwycięstwa na kortach Caja Magica w Madrycie będą Jannik Sinner i wracający do gry po kontuzji Carlos Alcaraz, który postara się zwyciężyć w stolicy Hiszpanii po raz trzeci z rzędu.

Następnym turniejem rangi ATP 1000, na którym może pojawić się Dżokovic będzie Internazionali d’Italia rozgrywany w Rzymie w połowie maja. Później zawodników czeka wielkoszlemowy Roland Garros, podczas którego lider rankingu będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem i dwóch tysięcy rankingowych punktów.