Turniej WTA Challenger we wrześniu w Warszawie!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

To będzie największy turniej tenisowy w Warszawie od dziesięciu lat! W dniach 7-13 września zostanie rozegrana pierwsza edycja imprezy Warsaw Open z pulą nagród 125 tysięcy dolarów. Śmiało można zatem założyć, że do stolicy naszego kraju przyjadą tenisistki z czołowej setki rankingu WTA.

W kalendarzu WTA Challenger Tour wzrok polskich kibiców powinien przykuwać turniej zaplanowany na pierwszą połowę września. Mowa o pierwszej edycji Warsaw Open. Od turnieju WTA w Katowicach, rozgrywanego w latach 2013-2016, nie było w Polsce tak dużej imprezy tenisowej dla kobiet. W puli nagród znajdzie się aż 125 tysięcy dolarów amerykańskich, co na pewno nakłoni do przyjazdu zawodniczki z przełomu pierwszej i drugiej setki rankingu WTA. Oczywiście jest zdecydowanie za wcześnie, żeby podawać konkretne nazwiska. Zresztą zawody odbędą się w dość specyficznym terminie, przez co do końca nie będzie wiadomo, kto pojawi się na starcie. Warszawski turniej pokryje się bowiem w czasie z drugim tygodniem rywalizacji w US Open. Jeśli któraś z zawodniczek zgłoszonych do Warsaw Open spisze się nadspodziewanie dobrze w Nowym Jorku, do Polski niestety nie przyjedzie. Z drugiej strony otworzy się szansa na przyjazd tenisistek, które w US Open odpadną zaskakująco szybko.

Za organizację turnieju odpowiada JW Tennis Support Foundation. To fundacja, w której zarządzie znajdują się trzy osoby doskonale zorientowane w polskim środowisku tenisowym i znane szerokiemu gronu kibiców – Tomasz Wiktorowski, Marcin Matkowski i Krzysztof Guzowski. Fundatorem jest natomiast Józef Wojciechowski, założyciel firmy J.W. Construction Holding S.A., a prywatnie pasjonat i promotor sportu. W przyszłości fundacja chciałaby zorganizować w Polsce turniej rangi ATP 250.

W 2020 będzie to jednak turniej WTA Challenger w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że turniej odbędzie się na kortach Legii, ale taka informacja nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona. Nie ma natomiast żadnych wątpliwości co do terminu imprezy – 7-13 września.