Turniej WTA w Polsce. Oficjalna decyzja w niedzielę

/ Tomasz Krasoń, źródło: eurosport.onet.pl/własne, foto: wtatennis.com

Jak donosi portal Eurosport.onet.pl na jutrzejszej konferencji prasowej dojdzie do oficjalnego potwierdzenia organizacji turnieju WTA w Katowicach. Impreza zostanie rozegrana w dniach 8-14 kwietnia, a w jej puli nagród znajdzie się 235 tysięcy dolarów.

W oficjalnym kalendarzu na stronie WTA wciąż figuruje turniej w Kopenhadze. Wiadomo już jednak, że zostanie on zastąpiony przez Katowice, które będą gościć tenisistki w dniach 8-14 kwietnia. Areną zmagań będzie Spodek, w którym rozłożona zostanie nawierzchnia twarda lub mączka stosowana w trakcie imprezy w Stuttgarcie.

W Kopenhadze tenisistki rywalizowały przez trzy sezony. Dwie pierwsze edycje wygrała Caroline Wozniacki, a w trzeciej uległa w finale Angelique Kerber. Organizatorzy uznali, iż format imprezy już się wyczerpał i postanowili przenieść lokalizację turnieju w inne miejsce. Interwencja Piotra Woźniackiego u władz WTA sprawiła, że nabywcą licencji została firma SOS Music, a organizatorem imprezy miasto Katowice.

Nie wiadomo jeszcze które tenisistki ze światowej czołówki pojawią się w katowickim Spodku. Pewny wydaje się udział Caroline Wozniacki. Organizatorzy chcą ściągnąć na Śląsk jak najwięcej Polek i tenisistek o polskich korzeniach. Głównym magnesem imprezy mogłaby być Agnieszka Radwańska, która po raz ostatni grała w oficjalnym polskim turnieju w 2007 roku.