Turnieje ITF. Dobre występy Polaków

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: PZT/www.itftennis.com, foto: Andrzej Szkocki

W poprzednim tygodniu Polacy z powodzeniem rywalizowali w turniejach rangi ITF. Świetne wyniki osiągnęli Tomasz Berkieta, Weronika Falkowska i Martyna Kubka.

Do półfinału singlowego turnieju ITF M15 dotarł Tomasz Berkieta. Impreza odbyła się w egipskim Sharm Elsheikh. Polak w drodze do najlepszej czwórki wygrał trzy mecze, w których nie stracił ani jednego seta. W wyrównanym pojedynku o finał musiał jednak uznać wyższość rozstawionego z „piątką” Philipa Henninga.

Warto także wspomnieć o Polkach występujących w grze podwójnej. Weronika Falkowska osiągnęła finał turnieju z cyklu ITF rangi W50 w słowackiej Trnavie. Młoda tenisistka występowała w parze z Węgierką Fanni Stollar. W finale lepszy okazał się szwajcarsko-japoński duet Lulu Sun / Moyuka Uchijima.

W deblu rywalizowała również Martyna Kubka, która — podobnie jak Falkowska — dotarła do finału. 22-latka wystąpiła wraz z Valentini Grammatikopoulou w turnieju ITF W35 w Helsinkach. W decydującym meczu polsko-grecką parę pokonały reprezentantki Finlandii i Czech — Laura Hietaranta i Linda Klimovicova.