Turniejowa „jedynka” kontra debiutantka

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł w turnieju Nurnberger Versicherungscup zagrają Julia Putincewa i Tamara Zidansek, która wyeliminowała Katerinę Siniakovą i po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale imprezy rangi WTA.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Słowenka, która wyszła na prowadzanie 2:0. Pięć z sześciu następnych gemów zdobyła jednak reprezentantka naszych południowych sąsiadów, która stanęła przed szansą, żeby zamknąć seta przy pomocy własnego serwisu. Czeszka nie wykorzystała jednak tej okazji i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w którym lepsza okazała się Zidansek. W drugiej odsłonie pojedynku reprezentantka Słowenii była już zdecydowanie lepsza na korcie, oddała rywalce tylko dwa gemy i po godzinie i 23 minutach walki awansowała do pierwszego w karierze finału imprezy z cyklu WTA.

Czuję się fantastycznie – przyznała 21-latka urodzona w Postojnie. – Ciężko pracowałam na miejsce, w którym teraz jestem, ale celuję jeszcze wyżej. Na razie skupiam się jednak na jutrzejszym finale, którego nie mogę się już doczekać.

Finałową rywalką Tamary Zidansek będzie Julia Putincewa. Turniejowa „jedynka” po zaciętym dwusetowym pojedynku pokonała Soranę Cirsteę.

Kazaszka i Słowenka zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy trzy tygodnie temu w Rabacie. Lepsza w trzech setach była ta druga.

To był naprawdę trudny mecz i właśnie takiego spodziewam się również jutro – powiedziała reprezentantka Słowenii. – Pierwszy tytuł w karierze byłby dla mnie spełnieniem marzeń, ale znam swoją przeciwniczkę i wiem, że nie będzie łatwo go zdobyć.


Wyniki

Półfinał singla

Julia Putincewa (Kazachstan) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4 7:5

Tamara Zidansek (Słowenia) – Katerina Siniakova (Czechy) 7:6(4) 6:2