Tymczasowy kalendarz startów Dżokovicia

/ Dominika Opala , źródło: www.twitter.com /własne, foto: AFP

Portugalski dziennikarz Jose Morgado opublikował za pośrednictwem Twittera plany startowe Novaka Dżokovicia w sezonie 2021. Te mogą nieco zaskakiwać, gdyż wynika z nich, iż Serb nie zamierza grać w tym roku w dwóch turniejach rangi Masters 1000 – Rogers Cup i Rolex Paris Masters. 

Novak Dźoković rozpocznie sezon 2021 od ATP Cup, gdzie będzie starał się poprowadzić Serbię do obrony tytułu. Następnie lider światowego rankingu wystąpi w Australian Open, by walczyć tam o dziewiąte trofeum. Po pierwszym wielkoszlemowym turnieju w roku „Nole” planuje wystąpić w Dubaju i Miami.

Sezon na kortach ziemnych Dżoković rozpocznie imprezą rangi Masters 1000 w Monte Carlo. Przed Roland Garros Serb wystąpi jeszcze w Madrycie i Rzymie. W tymczasowym kalendarzu belgradczyk nie zaplanował żadnego startu przed Wimbledonem, a wiec londyński szlem będzie jedynym turniejem, który rozegra na trawie.

Ważnym punktem w harmonogramie 17-krotnego mistrza wielkoszlemowego będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Można się domyślać, że zapewne z tego powodu nie zagra on w Rogers Cup. Jednak kanadyjski Masters to nie jedyny turniej tej rangi, w którym fani nie zobaczą Dżokovicia. „Nole” nie ma w planach także gry w paryskim Mastersie, za to planuje ponownie wystąpić w Wiedniu.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Serb zagra jeszcze w Cincinnati, US Open i Szanghaju. Na koniec sezonu 33-latek z Belgradu chce zagrać w ATP Finals i Pucharze Davisa.