Udane otwarcie Kubota i Melo

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali 6:4, 7:5 Bornę Czoricia i Runhuo Huana w meczu pierwszej rundy debla Rolex Shanghai Masters. Polak i Brazylijczyk drugi tydzień z rzędu występują w turnieju jako obrońcy tytułu.

W minionym tygodniu polsko-brazylijski duet występował w Pekinie. Rozstawiona z numerem drugim w stolicy Chin para doszła do finału, w którym musiała uznać wyższość rywali. Jednak mimo tego, że nie obronili tytułu, byli zadowoleni z zaprezentowanej formy.

Rywale tego dnia byli za mocni, ale my i tak jesteśmy zadowoleni. Wygraliśmy w Pekinie kilka cennych meczów. Forma jest i teraz trzeba zrobić wszystko, by w nienaruszonym stanie dostarczyć ją do Szanghaju – ocenił miniony tydzień tuż po niedzielnym finale Marcelo Melo.

W Szanghaju pierwszymi rywalami „naszego” debla była para złożona z finalisty rywalizacji singlowej sprzed roku oraz notowanego w czwartej setce zestawienia Chińczyk. Grający z dziką kartą Czorić i Huana przysporzyli faworytom trochę kłopotów. O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie, jakie nastąpiło w trzecim gemie. W drugiej odsłonie wszystko szło po myśli faworytów do stanu 5:1. Wówczas ani Polak, ani Brazylijczyk nie umieli wykorzystać przewagi swego podania, aby zakończyć spotkanie. W wyniku tego doszło do wyrównania, 5:5. Wtedy pomocną dłoń wyciągnął reprezentant Chin, który przegrał serwis, a po zmianie stron Kubot i Melo dopełnili dzieła.

W kolejnej rundzie obrońcy tytułu zmierzą się z parą Rohan Bopanna/Denis Shapovalov. Polak i Brazylijczyk walczą nie tylko o obronę tytułu, ale także o przepustkę do kończących sezon Nitto ATP Finals w Londynie.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – B. Czorić, R. Hua (Chorwacja, Chiny, WC) 6:4, 7:5