Udane otwarcie Kubota i Melo

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo potrzebowali zaledwie 65 minut, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału rywalizacji deblowej China Open. Polsko-brazylijski duet w meczu pierwszej rundy pokonał Kyle’a Edmunda i Daniela Evansa 6:4, 6:3.

Rozstawieni z numerem dwa tenisiści to triumfatorzy sprzed roku imprezy w stolicy Chin. W tym roku już zrobili pierwszy krok do obrony tytułu, a także do udziału w kończącym sezon turnieju ATP Masters. We wtorkowym spotkaniu Kubot i Melo spotkali się z brytyjskimi kwalifikantami – Edmundem i Evansem.

W pierwszej partii tenisiści z Wysp Brytyjskich szybko stracili podanie. Co prawda zdołali od razu odrobić stratę, ale przegrany piąty gem przy swoim serwisie, rozstrzygnął losy seta. W drugiej odsłonie polsko-brazylijski duet już rządził bezapelacyjnie, a wykorzystane przełamania serwisu w trzecim i dziewiątym gemie sprawiły, że po nieco ponad godzinie „nasz” debel mógł się już udać do szatni.

W meczu, którego stawką będzie półfinał Kubot i Melo zmierzą się z parą Mao-Xin Gong/Ze Zhang. Reprezentanci gospodarzy niespodziewanie pokonali w pierwszej rundzie Henriego Kontinena i Johna Peersa.

Pierwsza runda debla

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – K.Edmund,D.Evans (Wielka Brytania, Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:3