Udany początek Rosolskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Alicja Rosolska od zwycięstwa rozpoczęła udział w tegorocznym Wimbledonie. Polka wraz z Australijką Astrą Sharmą wyeliminowały Witalię Diaczenko i Julię Putincewą.

Wimbledon to miejsce, gdzie Alicja Rosolska świętowała przed rokiem jeden z dwóch największych sukcesów w karierze. Polka i Abigail Spears były rewelacją turnieju i zatrzymały się dopiero na półfinale. W tegorocznym turnieju nasza tenisista występuje z dużo młodszą Astrą Sharmą, ale przede wszystkim broni bardzo dużej liczby rankingowych punktów za zeszłoroczny rezultat.

Początek spotkania z Witalią Diaczenką i Julią Putincewą był najlepszy z możliwych. Rosolska oraz Sharma od razu przełamały rywalki, a potem utrzymały podanie i prowadziły dzięki temu 2:0. Wydawało się, że przewagę utrzymają do końca partii, bo przy 5:4 miały piłkę setową. Nie wykorzystały jej jednak i straciły serwis, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tiebreaku. W nim „nasza” para nie pozostawiła już rywalkom złudzeń, wygrywając 7-1.

Druga odsłona także rozpoczęła się od przełamania na korzyść Rosolskiej i Sharmy i sporego prowadzenia polsko-australijskiego duetu. Rywalki znów zdołały odrobić breaka w późniejszej fazie seta, lecz „nasza” para odpowiedziała jeszcze jednym przełamaniem. To wystarczyło już do wygrania całego meczu 7:6(1), 6:3.

W drugiej rundzie Polkę i Australijkę czeka już znacznie trudniejsze zadanie. Kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem osiem Anna-Lena Groenefeld oraz Demi Schuurs.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
A. Rosolska, A. Sharma (Polska, Australia) – W. Diaczenko, J. Putincewa (Rosja, Kazachstan) 7:6(1), 6:3